<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d16005432\x26blogName\x3dAcemi+Blogcu\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dBLUE\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttp://acemiblogcu.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://acemiblogcu.blogspot.com/\x26vt\x3d-7810062987439274435', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script>

Acemi Blogcu

Blog'a yeni başlayanlara amatör ruhu ile destek :)

Blogcu.com arayüzünü yeniledi

| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »

3/04/2006 11:16 ÖS

Blogger'da neden atlanmış kategori özelliği anlayamıyorum :?

Gönderen: Blogger Seyhan    


3/05/2006 1:06 ÖS

Aslında kimse anlayamıyor bunu :)

Dedikodulara göre gelecekmiş yakında, ama bu dedikodular ben bloglamaya başladığımdan beridir süregeldiği için pek ümitli değilim.

İsterseniz şurada bir çözüm var, hatta skkd kullanıyor, inceleyebilirsiniz.

Gönderen: Blogger ali    


3/07/2006 6:26 ÖS

Katılıyorum.Her ikisinde de blogum var,ancak kullanım kolaylığı açısından blogcu çok daha iyi.İstatistikler sayfası da çok iyi düzenlenmiş.Tek sorun resim eklemenin 3 mb ile sınırllı olması.

Gönderen: Anonymous ASLI    


3/07/2006 10:01 ÖS

Kategorili blog için muhtemelen Çin tandanslı olan Iblog tercih edilebilir.

Gönderen: Anonymous aZRa    


3/09/2006 6:40 ÖS

ben karşıyım blogcu.com a, çok kalitesiz bir hizmet veriyorlar. bence kalite sadece hızlı server, sorunsuz bloglama değil.

ilk olarak üyelere blog nedir,ne değildir öğretmeleri lazım. blogcu.com üyelerinden max. 100 kişi blogluyordur. gerisi KB fazlalığı amacıyla orada.

Gönderen: Blogger Anakin    


3/09/2006 7:24 ÖS

Blogger'in ciktigi ilk zamanları ve çıkış amacını düşünmeye çalışın. kim web'de tuttuğu bir günlükte kategori ister ki?

Tersten gidersek gündelik hayatta hala günlük tutan arkadaşlarınıza sorun bakalım, günlüklerinde kategoriye ihtiyaç duyuyorlar mı?

Blogger, zaman temellidir. Arşiv, yazılar her şey zamanla beraber değişir, ügnlük, aylık, yıllık arşivler, büyük tarihler gibi...

Gönderen: Anonymous Adsız    


3/11/2006 1:11 ÖÖ

Junkie'ye atfen;
Sayıca çokluk veya iyi altyapı tabii ki kaliteyi belirlemez. Verdiğin örnekte haklısın, benzer şeyler MySpace veya MSN Spaces için de söylenebilir. Technorati 30 milyon blog var derken bu iki servisin her birisin 50-70 milyon arasında değişen kullanıcı sayıları var, ve bence Technoratinin rakamları "blog" sayısında daha doğru bilgiler içeriyor.

Yine Türkiye'deki blog dizinlerine bakacak olursak, sadece Blogcu'da 50 binin üzerinde blog olmasına rağmen, sadece bir kaç bin "blog"un gerçek anlamda mevcudiyeti söz konusu.

Ama yine de ben, Blogcu vb servislerin Türkiye'de blog olgusunun gelişimi için yararlı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta web ile uzaktan yakından ilgisi olmayan kişilere Türkçe bir arayüz aracılığı ile bloglama fırsatı veriyorlar.

Anonymous'a atfen;
"Blog" çıkış noktasının çok ötesinde iken, Blogger'ın hala yerinde sayması zaten insanları rahatsız eden :)

Gönderen: Blogger ali    


3/11/2006 3:00 ÖÖ

Blogunu kişisel günlük olarak kullananlara lazım olmayabilir ama bilgilendirme ve haber amaçlı kullanılan her blogda kategori büyük ihtiyaç.

Blogcu.com'a gelince; kullanıcılarının blog temalarında hareketli gif kullanma alışkanlığını bırakmaları gerekiyor :)

Gönderen: Blogger Seyhan    


3/11/2006 10:08 ÖÖ

ama birde şöyle düşünmek lazım.
bu insanlar için bloglamak bir dürtü değil, yani bir aslanın avlanması gibi, nasıl blog atacaklarını bilmiyorlar. ve sonuçta kimse onlara şöyle blog atın böyle blog atında demiyor.

bence blogcudakiler sadece blogcu.com un hitini arttırıp KB fazlalığı yapmaktan ileriye gitmez (bu yolda gidilirse). sadece arama motorlorunda aradığımız sonuçları bulmamızı geciktirir :)

Gönderen: Blogger Anakin    


3/11/2006 12:08 ÖS

...sadece arama motorlorunda aradığımız sonuçları bulmamızı geciktirir :)

İyiki blog adreslerini subdomain şeklinde vermiyorlar :)

Gönderen: Blogger ali    


3/11/2006 4:20 ÖS

Blogcu hakkında malum şeyleri söyleyerek çok atıp tuttunuz. Ya katkınız?..

Üstelik blogcu hakkındaki söz ettiğiniz olumsuzluklar msn spaces, myspaces hatta livejournal da bile çok çok daha fazla.

Bloglarından benim sitem diye söz edip blogumda bir sayfa daha nasıl açabilirim diye soran gençlerimizin heyecenlarına ve internet teknolojilerini öğrenmelerine köstek değil destek olmaya davet ediyorum.

Çok alınık gördüm kendimi canım!

TuLûAt

Gönderen: Blogger TuLûAt Blogspot    


3/11/2006 8:37 ÖS

...köstek değil destek olmaya davet ediyorum.

Evet biraz alınık gördük sizi :)

Bence eleştrilerde haklılık payı var, umarım zamanla daha iyiye gidecektir.

Gönderen: Blogger ali    


3/14/2006 9:41 ÖS

Yorumların hepsine baktım. Olumlu eleştiriler için teşekkür ederim. Her gün biraz daha iyisini (birçok zorluğa rağmen) verebilmek için çalışıyoruz. Zamanımız Blogcu'yla geçiyor. Blogculara, blog kavramının anlatılması web teknolojileriyle ilgili sorunlarında yardım alabilmeleri için bir forum açtık. Değerli moderatörlerimiz yardımlarını esirgemiyorlar bizden. Blogcu'daki 3MB sınırının bizim değil ülkemizin bir sorunu olduğunu düşünüyorum. TT gibi bir kurum olduğu sürece bu böyle sürecektir. Yorumunda bize karşı olduğunu söyleyen arkadaşın bizim yanımızda olmasını isterdim. O kadar güzel bloglar var ki, ben her gün yeni birini keşfedip mutlu oluyorum.
Anlıyorum ki, daha çok yol almamız gerekiyor.

Gönderen: Anonymous Genco YILMAZ    


3/14/2006 11:45 ÖS

Sonuçta Blogcu'da bir dinamizm yakalanmış durumda, 50 binli rakamlar kolay değil, hemde Türkiye gibi web teknolojileri konusunda çok da mesafe katedememiş bir ülkede :)

Ben bu konuda iyimserim. Zamanla, gelip geçici meraklar ile bloga sarılanlardan daha çok, istekli bir kitle oluşacaktır diye umut ediyorum.

Gönderen: Blogger ali    


3/15/2006 4:16 ÖS

Zamanla, gelip geçici meraklar ile bloga sarılanlardan daha çok, istekli bir kitle oluşacaktır diye umut ediyorum.

Katılıyorum; bu tüm blog dünyası için geçerli aslında.

Blogcu.com'u hiç kullanmadım; Türkiye şartlarında böyle bir çaba göstermelerini, ücretsiz hizmet sağlamalarını takdir ediyorum. Kötü olan da blogcu.com değil, bilinçsiz bazı kullanıcılar olabilir ancak. Resim yükleme sınırı çok da önemli değil bence; imageshack gibi siteler kullanılarak birkaç basit kodla halledilebilir.

Gönderen: Blogger Seyhan    


» Görüşünüzü ekleyin
IDéEFIXE