<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d16005432\x26blogName\x3dAcemi+Blogcu\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dBLUE\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttps://acemiblogcu.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://acemiblogcu.blogspot.com/\x26vt\x3d-655666249508531087', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script>

Acemi Blogcu

Blog'a yeni başlayanlara amatör ruhu ile destek :)

Google Analyticts'ten sonuç alabilen var mı?

| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »
| Sonraki »

11/16/2005 2:17 ÖÖ

Burada bu servisi duyduğum gibi kayıt yaptırdım. (Yazı yayınlandıktan taş çatlasa üç saat sonra) İki farklı siteye ekledim; biri yeni bir blog, bir diğeri günlük 200 üstü kullanıcısı olan bir site.

Sonuçlar halen yayınlanmamış. 30 saate yakın olmasına rağmen.

Yeni bloğum hakkında istatistiklere erişemiyor olmayı yadırgamıyorum. Onunkini haftada bir bile gösterse mantıklı karşılarım. Ama diğer sitenin de umursanmaması olası sayılmıyor benim gözümde.

[Google Pagerank sistemiyle nasıl da önem sırasına göre sitelere robot yolluyorsa bu beta döneminde sayaç hizmetinde de benzer bir şey yapıyordur diye düşündüm. Onun için bu karşılaştırma]

Gönderen: Blogger pindle    


11/16/2005 9:52 ÖÖ

Google Analyticts i burada duydum bende . İlk heyecan hemen girip kayıt yaptırdım. 24 sonra kayıtlar geldi. Acaba bana iyilik mi yaptı google?? gerçi google da çalışan eş/dost ta yok ya neyse.

şimdilik memnunum

Gönderen: Blogger onur yuksel    


11/16/2005 11:33 ÖÖ

açıkçası blogumla ilgili ve dah önceki bir kaç sitemle ilgili counter denemişliğim vardır birkaç tane. Bunu da antikuntide duymuştum ilk. Denedim ama hala bir cevap yok. Statcounter kullanıyorum şimdilik. En yiyi de o var sanki. bri ara fxcounter diye birşey kullandıydım beğenmedim. free counters diye de birşey var ama en iyisi ne bilmyiorum. Bilen varsa bana da haber versin. hatta mailim mightyloopus at gmail dot com.
bu arada siten yardımcı oluyor oldukça. teşekkür etme fırsatı bulamamıştım ama linkini ekledim siteme başkaları da faydalansın diye. bu fırsatla teşekkür de edeyim.

Gönderen: Blogger aylak adam    


11/16/2005 3:18 ÖS

ben sonuçlara ulaştım. 12 saat bile beklemedim hem de.
"belki gmail hesabıyla kaydolduğum için olabilir" gibisinden naif bir düşüncem var.
ha tabii belki kullanıcı sayısı düşük olduğu için de olabilir.

ama çalışıyor evet.

Gönderen: Blogger skkd    


11/16/2005 3:22 ÖS

Henüz veri bekleniyor da dese raporu göster deyince çalışıyor. www.temizekran.com için yapmıştım. Üstelik çok yeni bir site, ragrank değeri de sıfır.

TuLûAt

Gönderen: Blogger TuLûAt Blogspot    


11/16/2005 6:22 ÖS

Arkadaşlar, bugün blog'a erişim için zamanım olmadığından yorumlarınızı ancak şimdi onaylayabildim, hepinizden özür dilerim.

Sorun giderilmiş, ben de sonuçlarımı görebiliyorum artık :)

Gönderen: Blogger ali    


11/16/2005 9:50 ÖS

Ben de bugün verilerime ulaşabildim. Olur artık o kadar gecikme diyorum.

Bu arada ben de gmail ile kayıt yaptırmıştım bilginize..

Gönderen: Blogger pindle    


11/20/2005 10:57 ÖS

ben hala göremiyorum ne kadar güzel değilmi 3 günü geçti :)

Arman ACAR

Gönderen: Anonymous Adsız    


11/21/2005 1:35 ÖS

ben hala göremiyorum ne kadar güzel değilmi 3 günü geçti :)

Aslına bakarsanız benim aldığım sonuçlar da kararsızlık sergiliyor. Site kodunda hala Statcounter'da bulunduğu için kıyaslama yapma şansım oluyor. Google Analytics ilk üç gün tutarlılık sergileyip beni umutlandırsa da son iki gün resmen saçmaladı. Statcounter ayın 19'u için 200'den fazla hit rapor ederken, Analytics'e göre 19'unda site 7 hit almış :)

Tüm bunların yanında sonuçların geç işlenmesi de rahatsız edici bir özellik. Ancak bir önceki günün sonuçlarına ulaşabiliyorsunuz, hatta bazen o bile mümkün olmuyor. Her ne kadar servis sayfa istatistiklerinin izlenmesi anlamında rakipleri ile kıyaslanmayacak özellikler vaad etsede sonuçların bu kadar geriden gelmesi "takip etmek" mantığı ile pek uyuşmuyor.

Hemen her yerde servisin yoğun talebe cevap veremediği ile ilgili yazılar okuyorum. Umarım en kısa zamanda sorunlar giderilir ve etkin bir şekilde faydalanabiliriz.

Gönderen: Blogger ali    


» Görüşünüzü ekleyin
IDéEFIXE